Autor: Margus Randmäe, Destination Pärnu MTÜ

21. juunil algab astronoomiline suvi ja traditsiooniliselt annab Tallinn Pärnule üle suvepealinna tiitli. Sündmuse tähistamiseks otsis linnavalitsus ürituse „Tere, Pärnu suvi“ korraldajat. Edukaimaks osutus Destination Pärnu MTÜ poolt koos partneritega esitatud pakkumus. 

Ühispakkumine koostati Destination Pärnu MTÜ, Lottemaa Teemapark OÜ, MTÜ Maarja Magdaleena Gild, Pärnu Kalatakso ja Ühepuulootsiku Ühing MTÜ meeskondadega. Lisaks löövad korralduses kaasa paljud teised tegijad linnast ja maakonnast. “Eelmisel aastal käima lükatud ühiskorralduse formaat toimis hästi ja kaasame suvehooaja avamisse ka sel aastal ettevõtteid ja organisatsioone nii Destination Pärnu liikmeskonnast kui mujaltki” tutvustab Destination Pärnu MTÜ tegevjuht Margus Randmäe.

Tänavuse suve avalöögi programm sisaldab juba 2023. aastal palju positiivset tagasisidet ja osavõttu pälvinud suvepealinna tiitli teekonda Türilt mööda jõge Pärnusse. Tiitel alustab teekonda haabjamatkaga kevadpealinnast juba mitmeid päevi varem ning kõigil huvilistel on võimalus kaasa elada ja soovi korral paadis mõni teekonna etapp ka kaasa sõita. „Alates Reiu jõe suudmest algava paatide paraadiga ootame aga liituma kõiki, kellel mõni veekõlbulik alus, olgu selleks näiteks aerupaat, süst, kaater, kanuu või SUP-i laud,“ kutsub ürituse üks korraldajatest, Triin Lorents. „Uuendusena lisame sel aastal vaatemängu ka jõe kohal õhus ehk paatide paraadiga samal ajal jõuavad kesklinna ka langevarjurid ja paraplaanid,“ lisab Randmäe.

Korraldajate eesmärgiks on pakkuda terviklikku programmi, mis pakuks elamusi ja emotsioone võimalikult paljudele sihtgruppidele. „Nii lapsed, noored kui täiskasvanud, nii kohalikud elanikud kui Pärnu külalised leiavad jõe äärest kesklinna silla kõrval olevalt festivalialalt palju tegevusi ja meelelahutust,“ lubab sündmuse kaaskorraldaja, Lottemaa Teemargi turundus- ja müügispetsialist Riina Nõmmsalu. „Suvemessi raames saab tutvuda erinevate Pärnumaa ettevõtete toodete ja teenustega, koos Lotte ja tema sõpradega on võimalik harrastada erinevaid sporditegevusi ja lahedaid elamusi on oodata festivali pealavalt,“ lisas Nõmmsalu.

Programmi ja muud infot saab peagi jälgida “Tere, Pärnu suvi” sotsiaalmeediakanalites, Visit Pärnu kodulehel ja kultuur.parnu.ee. Programm avalikustatakse hiljemalt 1. juuniks.

Lisainfo: info@destinationparnu.ee