Autor: Margus Randmäe, Destination Pärnu MTÜ

Taliujumise hooaja lõpetamise tähistamiseks ning rannahooajaks valmistumise puhul toimub 20. aprillil Pärnu rannas esimene taliujumise festival, kuhu oodatakse nii kogenud talisuplejaid kui neidki, kes selle järjest populaarsema alaga alles esmatutvust teevad.

Festivalist on lubanud osa võtta Eesti tuntumaid ja edukamaid pikamaajooksjaid Roman Fosti. „Taliujumisest on saanud väga populaarne hobi. Kui oled kogenud taliujuja või üks neist, kes ei ole veel taliujumist proovinud, siis tule 20. aprillil Pärnu randa, võta sõbrad kaasa ja näita, et sa ei karda külma vett!“, kutsus Fosti. „Luban, et üheskoos külma vette kastmisest tekkiv õnnehormoonide tulv ei ole millegi muuga võrreldav,“ lisas Pärnu jooksusõprade kogukonna eestvedaja ning aktiivne taliujumise harrastaja Anu Piiroja, kes samuti festivalil osaleb.

„Selleks, et Pärnus rannamõnusid nautida, ei pea ootama juuli kuud ja kuumalainet. Emotsioone ja seiklusi, mis sooja suvetunnet tekitavad, leiab Pärnumaalt aastaringselt. Ehk suvi on tunne, mitte aastaaeg,“ lausus Taliujumise Festivali üks korraldajatest, Destination Pärnu MTÜ tegevjuht Margus Randmäe. „20. aprillil täpselt kell 14.00 toimub kõigi taliujujate ühine vetteminek Pärnu rannapromenaadi surfiala poolsest otsast, Surf Center’i juurest,“ ütles Randmäe. Korraldajate sooviks on kokku kutsuda maksimaalselt palju taliujumise huvilisi nii Eestist, Lätist kui Soomest.

Festivalil osalemine on kõigile tasuta ning sellel puudub konkreetne distants või ajaraam. „Igaüks valib ise, kas jookseb rinnuni vette ujuma või supleb põlvini vees kalda lähedal. Oluline on kevadisest karastusest ja kaua oodatud rannamelust rõõmu tunda,“ julgustas Randmäe kõiki huvilisi osa võtma. „Avame festivaliala juba kell 13:30 ning enne ühist vetteminekut teeme loomulikult ka korraliku soojendusvõimlemise. Vahvamate ujumiskostüümidega osalejate vahel loositakse välja auhindu Pärnu spaadelt ja teistelt partneritelt“.

Lisaks ühisele ujumisaktsioonile ootab kõiki huvilisi palju muudki. Kohal on erinevad tünni- ja haagissaunad, ranna-, surfi- ja vabaajavarustuse kauplejad, meeleolu hoiab üleval DJ Elevant, kohal on külaline Lottemaalt, Pärnu Võrkpalliklubi eestvedamisel on võimalik mängida rannavollet, vee peal saab proovida erinevat surfivarustust, võimalik on osta süüa ja juua. „Soovime selle festivaliga luua Pärnule omase rannamelu ja tuua suvetunne lähemale kõigile, kes pikast talvehooajast juba väsinud on. Randa tasub sel päeval kindlasti tulla ka neil, kes otseselt vette minna ei plaani“, ütlevad korraldajad.

Täpsemat infot Pärnu Taliujumise Festivali kohta leiab veebilehelt visitparnu.com (“Tere, Pärnu kevad” alamlehelt) või Facebooki ürituse „Taliujumise Festival Pärnu rannas“ alt.

Sündmust korraldab Pärnumaa ühist sihtkohaturundust juhtiv Destination Pärnu MTÜ koostöös kogu Visit Pärnu meeskonna ja teiste partneritega.