Autor ja allikas: Karl Hütt, Urmas Luik, Pärnu Postimees

Täna pärastlõunal kleepisid aktsiooni “Maksud makstud” eestvedajad Pärnu turismiettevõtete ustele kleebised. Kampaania tõukub kurvast faktist, et turismisektoris pole maksudega skeemitamine midagi tavatut. 

Tervise spaa ja Tervise Para­diisi juht Jaan Ratnik rääkis, et paraku on turismisektoris selliseid ettevõtjaid, kes kõigi reeglite järgi ei mängi, väga palju. https://parnu.postimees.ee/7824315/maksuameti-leiud-parnus-registreerimata-tootajad-umbrikupalgad-kaibe-varjamine See teeb aga ausate ettevõtete elu järjest keerulisemaks. “Mida kõrgemale tõuseb palgatase, seda suuremat kasu saavad need, kes maksudest kõrvale hoiavad,” ütles ta.

Rannahotelli tegevjuht Oliver Paasik lisas, et tegu on Eestis unikaalse algatusega, mis on mõeldud, suunamaks kasutama teenuseid, mis on ausas konkurentsis. Paasiku sõnutsi on see  külastajatelegi väga oluline. “Kui muidu oleme pidanud seda kinnitama, siis nüüd saame seda näidata vastava märgiga,” lausus ta.

Estonia spaa tegevjuht Andrus Aljas ütles, et kleebis annab sõnumi ka töötajatele: tegu on ausa tööandjaga. Ta avaldas lootust, et see muutub teenistuskoha valimisel järjest tähtsamaks.

Tervise spaa ja Tervise Para­diisi juht Jaan Ratnik rääkis, et paraku on turismisektoris selliseid ettevõtjaid, kes kõigi reeglite järgi ei mängi, väga palju.

Tervise spaa ja Tervise Para­diisi juht Jaan Ratnik rääkis, et paraku on turismisektoris selliseid ettevõtjaid, kes kõigi reeglite järgi ei mängi, väga palju. Foto: Urmas Luik

Märgise peamine siht ongi suurendada külastajate ja töövõtjate usaldust Pärnumaa turismiteenuste pakkujate vastu. Sellega kinnitavad ettevõtjad, et nende firma on aus maksumaksja ja kõik Eestis kehtestatud maksud on tasutud. Samuti aidatakse seeläbi riigil maksuraha koguda.

Praeguseks on aktsiooniga ühinenud kümmekond Pärnumaa turismiettevõtet. Liituma on oodatud kõik ülejäänudki ausad firmad.

Märgisega liitunud kinnitavad:

  • Kogu ettevõtte käive on deklareeritud ja käibemaks on tasutud kehtiva seadusandluse alusel. 
  • Kõigi ettevõttes tööd tegevate inimestega on sõlmitud töölepingud, mis kehtiva korra järgi on registreeritud töötajate registris. 
  • Ettevõtte töötajate palk vastab kõigil ametikohtadel tööjõuturu keskmisele tasemele ja töötasude pealt on korrektselt arvestatud ja tasutud kõik riiklikud maksud. 

Andmed: makstud.ee