Autor: Margus Randmäe, Destination Pärnu MTÜ

Pärnumaa sihtkoha turundamisega tegelev Destination Pärnu MTÜ ja kohalike juurtega ansambel Bedwetters ühendasid jõud, et üheskoos Pärnusse turiste meelitada. Koostöö kestab kuni 2024. aasta lõpuni ja meeleolukas sihtkohakampaania lansseeritakse paralleelselt nii Eesti, Läti kui ka Soome turul. 

Kampaania põhisõnum „Ma ei oska öelda ei“ on ühtlasi Bedwettersi uue 30. mail avaldatud eestikeelse loo pealkiri. Lisaks sellele, et lugu räägib bändiliikmete kodulinnast Pärnust, on uus pala 20-aastaseks saava koosseisu jaoks märgilise tähendusega, sest viimati avaldasid nad eestikeelse loo 17 aastat tagasi.

„Põhjuseid, miks Bedwettersiga koostööd alustasime, on mitmeid,“ ütleb Destination Pärnu juht Margus Randmäe. „Esiteks on tegemist Pärnu bändiga ja bändi koosseisu kuuluvad loovad ja julge mõtlemisega inimesed. Teiseks jõudsime juba esimestel kohtumistel kiirelt tõdemuseni, et Bedwettersi uue loo pealkiri „Ma ei oska öelda ei“ seostub nii otseselt kui kaudselt Pärnuga,“ selgitab Randmäe.

Visit Pärnu ja Bedwettersi ühiskampaania eesmärk on kutsuda inimesi Pärnusse kogema kõike seda, mida Pärnu maakonnal on pakkuda ürituste, tegevuste, toidu ja looduse näol. „Pärnu suvele ei suuda ilmselt keegi „ei“ öelda ja igaüks tahab kasvõi korra suve jooksul Pärnus käia. Meie soov on seda mõtet veelgi laiendada. Ehk kui ütled suvele „jah“, siis tegelikult leiab ka muudel aastaaegadel palju põhjuseid, miks Pärnusse tulla,“ lisab Randmäe.

„Kampaania raames külastavad Bedwettersi liikmed erinevaid Pärnumaa atraktsioone, et näidata, mida ägedat siin teha saab. Kogu tegevus võetakse üles nii pildis kui filmis. Video- ja fotomaterjalist on plaanis toota sotsiaalmeedia sisu, bännereid ja muid turundusmaterjale,“ kirjeldab Margus Randmäe kampaania raames tehtavaid tegevusi.

„Kuigi peamiselt on tegemist digikampaaniaga, oleme siia juurde lisanud ka promotsiooni ja üritusturunduse elemente. Näiteks plaanime bändiliikmeid kaasata Pärnu üritustele püstolreporteritena ning kajastada tegevusi nii linnas kui maal, nii suvel kui madalhooajal,“ lisab Randmäe.

Artistide kaasamine sihtkohaturundusse on saanud järjest populaarsemaks. Alles hiljuti avaldas Visit Estonia uudise, et kaasas Soome kampaaniasse Nublu. Soomlastel on olnud samalaadne kampaania populaarse Helsingist pärit bändi Teflon Brothersiga.

„Oleme näinud, et artistidega koostöö mõjub sihtkohaturundusele väga hästi. Omalt poolt loodame, et kampaania tekitab palju positiivset vastukaja lisaks Eestile ka Soomes ja Lätis. Bedwettersi puhul soovime eelkõige kõnetada nooremat sihtgruppi. Samal ajal jätkame tööd ka teistele sihtrühmadega, keda ootame Pärnusse puhkama,“ kinnitab MTÜ Destination Pärnu turundusjuht Triin Lorents.

Bedwettersi esindaja ja bändi kitarristi Rauno Kutti sõnul tundus Visit Pärnuga koostöö alustamine neile igati loogiline samm. 30. mail ilmunud lugu „Ma ei oska öelda ei“ on tugevalt Pärnuga seotud ja alles hiljuti said nad valmis ka loo muusikavideo, mis samuti sai filmitud Pärnus. „Meie jaoks tundus põnev ka see, et saame kaasa lüüa paljudes erinevates tegevustes, nii digiturunduses, üritusturunduses kui promotsioonis,“ sõnab Kutti.

Viimastel aastatel on ansambel Bedwetters taas uue hoo sisse saanud ja sel aastal on neil tulemas mitmeid esinemisi suurtel festivalidel, sealhulgas Pärnu suvepealinna ametlikul avaüritusel „Tere, Pärnu suvi!“. Ühtlasi on kaks bändi liiget Rauno Kutti ja Joosep Järvesaar tegemas ettevalmistusi, et Pärnusse tagasi kolida.

„Kuna Pärnul on meie südames tähtis koht, siis jõudsime Visit Pärnu esindajatega kiirelt ühise arusaamani, et meie huvid klapivad,“ põhjendab Kutti, miks nad projektis osalema nõustusid.

Uue Bedwettersi uue loo „Ma ei oska öelda ei“ esmane live-ettekanne toimub Pärnus, 21. juunil „Tere, Pärnu suvi!“ üritusel.

Visit Pärnu on Pärnumaa maakonna sihtkohabränd. Pärnumaa sihtkohaturundust juhib Destination Pärnu MTÜ, kelle eesmärk on tõsta Pärnu maakonna kui atraktiivse sihtkoha nähtavust Eestis ja mujal, sealhulgas lähiriikides Lätis ja Soomes.

Ansambel Bedwetters koosseisus Joosep Järvesaar (vokaal), Karl-Kristjan Kingi (trummid/vokaal), Rauno Kutti (kitarr), Mihkel Mõttus (kitarr) ja Kaspar Koppel (basskitarr) on Pärnu juurtega bänd, mis loodi 2004. aastal. Tegemist on esimese Eesti artistiga, kes on võitnud MTV muusikaauhinna (2007). 2023. aastal andsid nad välja oma teise kauamängiva “It Is What It Is”, mida on saatnud suur edu. 2024. aasta Eesti Muusikaauhindade Galalt noppis Bedwetters tervelt 3 auhinda – Aasta Rockalbum, Aasta Muusikavideo ja Aasta Ansambel.

Lisainfo:
Margus Randmäe
margus@destinationparnu.ee